3-P Yeşim GÜNDAY

Sınıfa Geri Dön

   
           

 

   
           


Yıllık Yazısı
 

O ortalığı inleten şen, tatlı kahkahasıyla meşhurdur bizim Yeşim'imiz. Onun bu cıvıl cıvıl hali derslerde hocaların çoğunun sempati kıvılcımlarını üstüne çeker. Sınıfımızın en cana yakın, en neşeli simasıdır. En üzüntülü anında bile dudaklarındakl tebessüm, en kızgın anında bile etrafındakileri üzmemek için sarfettiğl gayret belki de onu sınıfın en sevilen şahsiyeti haline getlrmiştir. Dersin ortasında attığı bir kahkaha dersin o monoton havasını bir an herkese unutturur. En somurtkan kişi bile onun yanında önce gülümsemeyi, sonra kahkahalarla gülmeyi öğrenir. Neşesi kolay kolay bitmez, bitse bile etrafındakilerin neşesini kaybettirmemek için elinden geleni yapar.

Arka sıralardaki dörtlü grubun en önemli ve en sevilen elemanıdır. Sayesinde bilhassa fizik ve astronomi yazılılıarında bütün sınıf geçinir, gideriz. En sevdiği ders tarih (!) olduğu için boş vakitlerinde bol bol tarih okuduğu halde (!) değeri bir türlü Vedia Hanım tarafından takdir edilememlştir.

Yeşim mezun olduğu takdirde kurban keseceğlnl vaadeden Nevzat Beyin dersinde müzikten başka birşeyle meşgul olduğu için o kadar çok ikaz edilirki yakında hocamızın bu yüzden sesini kaybedeceğl ve ders yapamayacağımız korkusuyla (!) onu biz susturmak zorunda kaldık.

Ömür boyu mutluluklar dileriz, inşallah hayat da ona güler.