3-P Özhan ÇAKIROĞLU

Sınıfa Geri Dön

   
           

 

 

     
           


Yıllık Yazısı
 

Bu sempatik arkadaşımızın erenler gibi pek sağı solu belli olmaz. BakaRsınız bu gün gayet neşeli, yarın ise bir köşeye çekilip yalnız başına oturur. Böyle Sakİn oturduğu zamanlar "aşık Özhanî" deylimi kendisine çok yakışmaktadır. En büyük zevki böyle günlerde karşısındakini hareketleriyle sinir etmeye çalışmasıdır. Bunu kendisi de doğrulamaktadır.

Sene başında mümessilken Ertuğrul Bey ile araları gayet iyidi ve sonunda onun yardımlarıyla okul yönetim kurulu üyesi oldu. Yönetim kuruluna girdikten sonraki davranışları bazı hocaları sinirlendlrmekle beraber bizim için pek fark etmemiştir. Özhan gayet çocuksu ve masum bir yüze sahip olmakla beraber bazan içinde pek şeytanca fikirler besler. Mr. Hanna ile önceleri çok zıt gitmesi ve Özhan'ın çoğu derslerde sınıf dışında gelmesiyle beraber sonradan durum iyiye dönmüştür.

Derslere aklına estiği zaman çalışır ve "mühim olan dersi ðğrenmem, notlar değil" demektedir. Araba almak istemesine rağmen kendi ölçülerine uygun araba bulamamıştır ve böylece ehliyetini sadece arkadaşlarına gösterebilmektedir.

Aşık Özhan'cığımıza diieğimiz, hayat yolunu engele rastlamadan mutlu bir şekilde almasıdır.