3-P Oğuzhan İÇTEN

Sınıfa Geri Dön

   
           

 

 

     
           


Yıllık Yazısı
 

Sporcu kişiliği, sert bakışları ve her şakaya tahammülü ile "aşırı" derecede takdir topladı heplmlzden. "Edebiyata geç" diye çok yalvardık. Ama bizi üstün pertonmansı ile utandırdı, hatta fizikten 0,05 aldığı bile olurdu. Zeki idi Oğuzhan, "King" oynarken iki kişiye birden koz satacak kadar, hatta 1.20 cm. lik bir sopanın, 80 cm. lik bir delikten eline geçemiyeceğini denedikten sonra anlıyacak kadar.

Bazan pili biterdi ama o bitene kadar yapacağını yapardı. Atletizme altı yılını vermişti. Dünyda onun kadar "boyun üstüne düşme" hareketini kimse yapamadı, yapamayacaktır. Oysa kendisi har hareketi ile bu kabiliyetini ispatlardı. Ne çareki boynu dayanamadı. Futbola karşı aşırı kabiliyeti vardı. Arkadaşlar onun gibi bir cevherin aralarında körleneceği düşüncesi ile karşı takımda oynamasını tercih ettiler.

Hepimiz çok severdlk, seveceğiz. Sınıfın "Pilli Bebeği" en arka sırada her bakışımıza her zaman ki masum saf ve temiz bakışlarlyla karşılık verirdi. İdeali atletizm entrönörlüğü, hayali mühendislik olan arkadaşımızın "hayatının sonuna" kadar yaşaması en büyük temennimizdir.