3-P Meral AKTAN

Sınıfa Geri Dön

   
           

 

     
           


Yıllık Yazısı
 

Sınıfımızın 3 yatılısından biri olan Meral, kendini herkese sevdirmesini bilen sempatik bir arkadaşımızdır. Derslerde sessiz olmasına rağmen, durmadan hafta sonları izinsiz kalması, yatakhanede ne denli uslu olduğunu gösterir. Sabahları ancak sekizi on geçe uyanabildiğinden Leman Hanım'ın başlıca ziyaretçilerinden biri olmuştur.

Sınıfın neşe kaynaklarındandır. Çok çabuk sinirlendiğinden herkes onu kızdırmaktan zevk alır. Fakat siniri ancak iki veya üç dakika sürer. Darslerde sözlüye kalkmaktansa yok olmayı tercih eder. Teneffüs zili çalar çalmaz da Ayşegül'le birlikte soluğu çayhanede alırlar.

Serde Karadenizlilik var nede olsa, çalışmakla arası pek hoş olmadığı halde, yine bir yolunu bulup beş almayı başarır. O da Meral'e yeter zaten. Fazlasında gözü yoktur. Olanla yetinmesini bilir. Bu özelliklerinin yanında bir de becerikliliği vardır ki kimse onunla boy ölçüşemez. Üstünde yeni bir kazak mı var, "nereden aldın" demeye lüzum yoktur. Çünkü cevabı "kendim ördüm" olacaktır. Ayrıca güzel de yemek yapar. Ayşegül'le tatilleri iki gün evvelden başlatıp iki gün sonra bitlrlrler.

İdeali mimari olan bu arkadaşımıza bütün arzularının gerçekleşmesi dileğiyle ömür boyu mutluluklar ....