3-P Mehmet ÖZAYDIN

Sınıfa Geri Dön

   
           

 

     
           


Yıllık Yazısı
 

Hekes tarafından sevllen sınıfımızın tatlı Memoş'u, çoğumuzla arasına tel örgüden bir sınır çekip fazla samimi olmama prensibine bağlıdır. O çok ciddi, ağırbaşlı havasının altında ne denli neşeli, muzur birinin yattığını kendisinin söylediğine göre farkında olmadan bize göstermiştir.

Üniversiteye girmek için son derece büyük bir istek ve hırs göstererek hergün kurslara, derslere defalarca taşınmakta inat etmlş ve bizim acıma dolu bakışlarımıza hedef olmuştur. Fakat artık tam anlamıyla onu da kendimize benzetmlş bulunuyoruz. Teneffüslerde ders çalışma arzusu, bizler tarafından okul içinde birkaç koşu turu attırıldıktan ve elinden kitap-defter namına herşeyi alındıktan sonra söndürülür. Fakat o ne yapar, yapar; bir yolunu bulup kütüphane yolunu tutar.

Herkesi ders aralarında çalıştırıp, kafalarına birkaç kelime sokmaya uğraşan arkadaşımız, bazılarımıza bu iş için günlerini de vermiştir. Hocalardan daha iyi ders anlattığı birçoklarımızın ortak kanısıdır. Derslerde çoğunlukla uslu oturup, dersi derste öğrenmeye çaba sarfeder. Birçok derslerde günü gününe hazır bulunduğu halde, Madam Jeannette tarafından uzun süren ve yakalayana mükafat verdirtecek aranmalara sebep olur.

Bu candan arkadaşımıza iyi bir üniversite tahsili ve mutlu bir ömür temenni ederim.