Sevgi ile anıyoruz.
         


Yıllık Yazısı
 

İşte sınıfımızın "never cry, always smile" felsefesine candan gönülden bağlanmış, bir an bile şaşmayan octagonal (!) gözlüklü şirin Archienur'u. Kolyelere, yüzüklere, minik mandallara (?), ve garip yazılara (I love me, Down with everything) gibi, büyük merakı olan ve Tarih, Coğrafya dersleri haricinde bunları hiç çıkartmayan Ayşenur'u sarı atkısından hemen tanıyabilirsiniz. Bu atkının ucundaki püskülier rengarenk kurdelalarla bağlıdır. Bu ilginç atkı hemen dikkati çekmiş, Vakko gibi Türkiye'nin birçok yerinden giyimevleri patentini almak istemişlerse de arkadaşımız orijinal kalmayı tercih etmiştir.

Şiire ve resme olan sevgisi o kadar büyüktür ki, genellikle İngilizce dersi sırasında gelen ilhamlar yüzünden İngilizce kitabı tanınmaz hale gelmiştir. Defne ve Güisüm'ün istekleri üzerine bir ara saçlarını simit modeli yapan Ayşenur "Rubbish is always rubbish"i ağzından ve kitaplarından hiç eksik etmez.

Söylediği herhangi bir lafı anlayamadığınız zaman ondan alacağınız cevap "oh come on-", "light the candle of understandlng" veya "gush, poor guy" olacaktır...