Sevgi ile anıyoruz.
         


Yıllık Yazısı
 

Sınıfın sert hatlı, kartal bakışlı bu uzun adamı her nedense ilk bakışta Napolyon'u hatırlatır. Zaten ikisinin de hayat felsefesi aynıdır "PARA, PARA, PARA" Paradan başka bir de sağlığına çok düşkün olan Ali, her sabah muntazaman ilginç karışımlar içerek sıhhatine de dikkat eder.

Okul hayatından pek haz etmez, onu için de kendisine arasıra extra tatiller verir. (Cuma günlerinin mubarek olduğunu ileri sürer, böyle bir günde çalışmayacağını iddia ederek, tatil eder.) En büyük zevklerinden biri de müzik dinleyerek bir yere uzanıp dergi okumaktır. (Müessif kazalara uğramamak şartıyla !) Ve bu adam çok iyi müzik dinler. Bunun neticesi olarakta arasıra "come" diye feryaiiar koparır, sınıftaki kızların ümide düşmesine sebep olur. Zaten tatlı gülüşü bütün herkesin sempatlsini toplamıştır. Zarif espirileri de özellikle hocalar tarafından takdirle karşılanır. Bilhassa Mr. Browning'in dersleri Napoş ve sıra arkadaşı Kemoş sayesinde bir hayli neşeli geçer.

Kemal İngilizce konuşurken Ali'nin ifadeside başlı başına bir seyirdir. Zeki`ye "Bukle", Doruk'a "Boncuk" isimlerini de Ali'nin işlek DEHASI bulmuştur.

There's no need to wish success, l believe he`ll get anything he wants. (Still, may the lord be with you Ali, lovely.)