Sevgi ile anıyoruz.
             

 

Yıllık Yazısı

Adına yaraşan yeşil gözleriyle ün salmış olan biricik Ahu'muz Jale, Arife, Figen ve Ahu yoncasının bir yaprağıdır. İyilik dolu kalbi ve güler yüzüyle herkesin gönlünü almayı başaran bu tatlı ablamızı okulda tanımayan yoktur. Ne yazıkki en büyük derdi derslerdir, amma biz onun ilerki hayatında bu dalda da başarılı olacağına gönülden inanıyoruz.

Ahu'nun en sevdiği şey şiir, hikaye yazmaktır. Bu alanda da hayli başarılıdır. Dört yapraklı yonca şair ve yazar bakımından bir hayli zenglndir. Ahu genellikle neşeli ve şakacıdır. Eğer, yüzünü asmış oturuyorsa ya hastadır, ya da büyük bir sıkıntısı vardır. Bir özelliği de yeşil gözlerinin altındaki benidir. Kendisinin de herzaman söylediği gibi "Beni" sayesinde hiçbir zaman kolay kolay unutulmaz, kendine özgü kalın sesi diğer bir özelllğldir.

Konuşmayı çok seven Ahu'muzun felsefesi konuşmaya dayanır. "Konuş daima konuş" birgün yıllarca, asırlarca susacaksın prensibini uygular. Çok konuşmakla, beraber bizleri hiçbir zaman sıkmaz. İngilizcesi bir hayli iyi olan Ahu diğerlerine uyarak çoğu zaman İngilizce konuşur. Çok kitap okuyan Ahu kültüre çok önem verir.

Tatlı Ahu'muza sonsuz mutluluklar dileriz.