Yıllık Yazısı


Bayramoğlu, Uludağ, Paris, işte sevgili arkadaşımız Berna'nın ağzından düşürmedlği üç làf... Yalnız her nedense bu günlerde O'ndan sadece Uludağ'ı işitiyoruz. Laf aramızda arkadaşımız sportmen bir ailenin komple sporcu bir ferdidir. Yüzmeden tenise, kürekten kış sporları ve deniz kayağına kadar çeşitli dallarda çalışmıştır. İyi bir kayakçı olan arkadaşımız Kolej kayak takımının kaptanı ve iddialı bir elemanıdır. Kar kayağı yaptığı gibi su kayağı da yapar. Fena da kaymaz hani... Ama bir türlü kayışını beğenmez. Eh ne yaparsınız alçak gönüllülük.

Altın gibi bir kalbe sahip olan Berna sınıfımızın güzel ve tatlı kızlarından biridir. Hele yazın büsbütün beliren çilleri ona bambaşka bir hava verir. Çok iyi resim yapan arkadaşımızın en büyük ideali moda desinatörü olmaktır. Berna'nın en güzel özelliklerinden biri de neşeli ve güler yüzlü oluşudur. Sınıf çoğu zaman o'nun tatlı kahkahaları ile çınlar.

Sevdikleri için yapamıyacağı yoktur, arkadaşlarının en büyük desteğidir. Sınıfımızın çalışkan talebelerindendir. Başarılarını arkadaşlarıyla bölüşmek en büyük zevkidir. Az zamanda epeyce kilo vererek bize kuvvetli bir iradeye sahip olduğunu da gösteren arkadaşımıza hayatta bütün ideallerinin gerçekleşmesi dileğiyle mutluluklar ve başarılar temenni ederiz.